Strony internetowe

Strona internetowa - Twoja wizytówka w Sieci

Nowoczesne i efektowne strony internetowe tworzone przez Mits - software house z Lublina to doskonały sposób na to, by zaistnieć w Internecie. Dbamy o to, by serwisy naszych klientów były wyjątkowe, intuicyjne, zapadające w pamięć, szybkie i bezpieczne. Zobacz i przekonaj się dlaczego tak wielu Klientów skorzystało z naszych usług.

Poniżej dowiesz się dlaczego tworzone przez nas strony internetowe pozwalają osiągać lepsze efekty. Zobacz:

  • Czym wyróżnia się profesjonalna strona internetowa. Przekonaj się, że warto zadbać o dobry UX, szybkość i bezpieczeństwo strony www,
  • Jakie są rodzaje stron internetowych i jakie są różnice między nimi. Zrozumiesz, że nie zawsze więcej znaczy lepiej,
  • W jaki sposób tworzymy strony internetowe i dlaczego nasz zespół stawia na komunikację i tłumaczenie podejmowanych decyzji projektowych
  • Jaki jest orientacyjny koszt stworzenia strony www. Wyjaśniamy od czego zależna jest ostateczna wycena i jak określamy koszt realizacji projektu.
  • Jakie najczęstsze pytania pojawiają się w związku z tworzeniem stron internetowych. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, napisz do nas.

Co charakteryzuje profesjonalnie wykonane strony internetowe?

Dzięki zdobywanemu przez lata doświadczeniu możemy wyróżnić główne cechy, które charakteryzują profesjonalne strony internetowe. Oto najważniejsze z nich.

Strona internetowa z unikalnym projektem graficznym

Wiele firm decyduje się na redukcję budżetu, rezygnując z indywidualnych projektów, zgodnych z istniejącą identyfikacją wizualną. W zamian wolą kupić gotowy szablon dostępny w popularnych marketplace’ach i wdrożyć go (najczęściej pod wordpressa). Efekt? Strony są sztampowe, kod napisany jest bez jakiejkolwiek optymalizacji, a na urządzeniach mobilnych strona składa się zwyczajnie źle.

Tworząc strony internetowe często tłumaczymy Klientom jak ważne jest zaprojektowanie dedykowanego ich firmie layoutu. Takie aspekty jak prawa autorskie, zwrócenie uwagi na detale czy optymalizacja rozwiązań UX to zdecydowane atuty przemawiające za decyzją o dedykowanym projekcie. Naprawdę warto!

Strona internetowa z unikalnym projektem graficznym
strony internetowe lsg

Bezpieczna strona internetowa

Strona internetowa może wyglądać efektownie i sprawiać dobre wrażenie, jednak nierzadko, bez fachowej wiedzy, jest podatna na ataki hakerów i próby wyłudzenia danych.

Weźmy za przykład popularne rozwiązanie wśród twórców stron www jakim jest Wordpress. Zauważyliśmy, że większość „programistów” nie jest świadoma konieczności domyślnego blokowania wystawionego publicznie API, przez co dowolny użytkownik Internego, znając odpowiedni adres, ma dostęp do pełnej listy użytkowników z uprawnieniami logowania się do panelu administracyjnego. Co więcej, często spotykamy się z niezabezpieczonymi formularzami, w których występują popularne podatności takie jak XSS czy SQL injection.

Podczas tworzenia stron internetowych kładziemy duży nacisk właśnie na ten element profesjonalnego serwisu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i frameworków, tworzymy strony www odporne na główne zagrożenia OWASP – czyli najbardziej popularne metody ataków.

Bezpieczna strona internetowa
strony internetowe cbc

Szybka strona internetowa

W dobie Internetu mobilnego, bardzo istotne stało się, by tworzenie stron internetowych odbywało się według zasady „mobile first”. Oznacza to, że w procesie wdrożenia należy kłaść duży nacisk na redukcję wagi strony. Działania wspomagające ten proces to zmiana rozmiarów i formatów załączanych obrazów, usuwanie nadmiarowego i niepotrzebnego kodu oraz minifikacja pozostałego kodu. Ważne jest, by serwery, na których znajdują się opublikowane strony internetowe były ulokowane możliwie blisko użytkowników docelowych, którzy mają korzystać z danego serwisu. Nie można więc dopuścić, aby strona internetowa zamieszczona była na serwerze po drugiej stronie świata.

Te i wiele innych działań, takich jak wykorzystywanie pamięci podręcznej czy odpowiednie wpisy w vhostach serwerów, to tylko fragment z gotowej checklisty, jaką realizuje nasz zespół podczas każdego wdrożenia.

Szybka strona internetowa

Responsywna strona internetowa

Zgodnie z zasadą z punktu powyżej – „mobile first”, tworzenie stron internetowych powinno bazować na takim wdrożeniu, aby jej odbiór na urządzeniach mobilnych był maksymalnie przyjazny. Automatyczne dostosowywanie się strony do szerokości ekranu, odpowiednie menu dedykowane dla mniejszych urządzeń czy podmiana grafik w wysokiej rozdzielczości na te o niższej wadze to tylko niektóre elementy, na które zwracamy uwagę tworząc nasze strony internetowe.

Responsywna strona internetowa

Strona internetowa łatwa w zarządzaniu

„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana” – ten ponadczasowy cytat greckiego filozofa można zastosować na bardzo wielu polach. Jednym z nich jest tworzenie stron internetowych. Na wczesnym etapie Internetu, strony internetowe tworzono jako statyczne pliki html. Nie było możliwości jakiejkolwiek edycji w inny sposób niż poprzez zmiany plików.

Dziś, dzięki postępowi technologii, doszliśmy do etapu, w którym edycja treści jest naturalną funkcją strony internetowej. Oprócz wprowadzania treści w podstawowe pola, mamy więc możliwość tworzenia dynamicznych formularzy a także elastycznych sekcji, które pozwalają na wprowadzenie contentu wyłącznie w sposób, jaki będzie zgodny z założeniami projektowymi.

Dziś, tworząc strony internetowe, każdą sekcję przygotowujemy tak, by była reużywalna a osoba ją edytująca miała możliwie małą szansę na popełnienie błędu. Stosujemy zaawansowaną walidację oraz wyposażamy sekcje w edytory WYSIWYG – zbliżone swoimi funkcjami do edytora MS Word.

Strona internetowa łatwa w zarządzaniu

Strona gotowa na dalszą rozbudowę

Nauczeni doświadczeniem budujemy aplikacje tak, aby pomimo zapewnień naszych Klientów, nigdy nie zamykać sobie drogi do rozbudowy tworzonych stron internetowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych frameworków takich jak Symfony czy Vue możemy to zrobić szybko i sprawnie. Wystarczy, że odpowiednio wyspecyfikujemy zadania, których mamy się podjąć oraz zaprojektujemy do tego makiety, by następnie móc rozpocząć wdrożenie.

Niestety, nie wszystkie rozwiązania pozwalają na tak łatwe i przystępne sposoby rozbudowy. Niejednokrotnie spotkaliśmy się z problemami podczas próby edycji podstawowych funkcji takich jak choćby wielojęzyczność. Dlatego też zdecydowaliśmy się postawić na sprawdzone w boju i przetestowane rozwiązania tworzone w odpowiedzi na potrzeby klientów a nie na te dostosowujące ich potrzeby do istniejących rozwiązań.

Strona gotowa na dalszą rozbudowę

Nowoczesne strony internetowe zoptymalizowane pod wyniki wyszukiwania

Nawet najbardziej efektowna, bezpieczna i szybka strona nie będzie dobra, jeśli nie będzie spełniać swojej podstawowej funkcji, z jaką została stworzona. W bardzo wielu przypadkach strony mają zwiększać zasięgi firmy i sprzedawać. Jednym z najtańszych sposobów na osiągnięcie tych celów jest dobre wypozycjonowanie strony. Profesjonalna strona internetowa powinna być zoptymalizowana pod konkretne wyniki wyszukiwania – zarówno pod kątem zdefiniowanych fraz, przez kod aż na optymalizacji grafiki kończąc. Dobra optymalizacja może generować znaczący procent ruchu na stronie.

Nowoczesne strony internetowe zoptymalizowane pod wyniki wyszukiwania
Prev
Next
Tworzymy strony internetowe, które sprzedają!
Wyceń bezpłatnie swój projekt.

Jakie są rodzaje stron internetowych?

W pierwszej chwili wszystkie aplikacje internetowe można sprowadzić do określenia „strona internetowa”. Nic bardziej mylnego! Przez kilkanaście lat naszej pracy nad aplikacjami internetowymi zdążyliśmy wyróżnić już kilka rodzajów tego typu projektów, zależnie od przeznaczenia, stopnia złożoności, sposobu zarządzania czy grup docelowych. Poniżej opisujemy kilka najpopularniejszych jednak w dalszej części, dla uproszczenia, posłużymy się tym najbardziej popularnym określeniem.

Strony www typu Landing Page (Wizytówki)

Są to strony internetowe, w ramach których wszystkie informacje zostają zawarte na jednej stronie. Najczęstszym zastosowaniem tego rodzaju strony www są akcje promocyjne produktów, a cechą charakterystyczną jest podział takich stron na sekcje produktowe, opinie o produkcie oraz różnego rodzaju formularze kontaktowe.

Ten rodzaj serwisu jest zazwyczaj stosunkowo prostym projektem do wdrożenia. W Mits każdorazowo dostarczamy w pełni edytowalne landingi tak, aby Klient przykładowo mógł zmienić przeznaczenie swojego projektu i zamiast strony internetowej kierowanej do mieszkańców jednego miasta, skierować ją na inne, edytując treści w sekcjach.

Informacyjne i eventowe strony www

Nieco bardziej rozbudowana wersja strony internetowej. W ramach takiego projektu Klient najczęściej decyduje się na stworzenie kilku podstawowych podstron, formularza kontaktowego, galerii zdjęć i mapy lokalizacji. Strona internetowa ma tutaj już swoją strukturę, można wyodrębnić kilka adresów URL, gdzie każda może zawierać niezależną treść.

W przypadku tego typu stron internetowych dodatkowymi funkcjami często są sekcje materiałów do pobrania czy kalendaria wydarzeń. Dla tego typu modułów dobrym pomysłem często okazuje się zarządzanie eventami w oddzielnej zakładce panelu administracyjnego.

Blogi i strony marek personalnych

Ten rodzaj strony internetowej jest zazwyczaj dość rozbudowany jeśli chodzi o warstwę treści. Odznacza się dużą ilością informacji o autorze bloga, a także posiada oddzielne wpisy / treści wideo, najczęściej uporządkowane według oddzielnych kategorii czy tagów.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla Klientów, które chcą wykreować swój wizerunek jako autorytetu w danej branży a mieć możliwość szybkiej prezentacji swoich osiągnięć czy realizacji.

Korporacyjne strony www

Jedna z najbardziej rozbudowanych postaci podstawowych stron internetowych. Na stronach tego typu często pojawia się dość złożona struktura podstron, specjalne strefy klienta z dostępem do materiałów dla klientów, oddzielne moduły rekrutacyjne, materiały do pobrania i formularze dedykowane dla oddziałów. Podczas tworzenia stron internetowych firm mieliśmy już przyjemność realizować dedykowane moduły dla nieruchomości, szkoleń i wielu innych branż.

Popularnym rozwiązaniem w tego typu stronach internetowych jest także tworzenie zaawansowanych katalogów produktowych z opcjami wyszukiwania i filtrowania produktów według własnych kryteriów.

Często spotykane są także moduły do zarządzania informacjami o zespole lub mapy z możliwością wyboru oddziałów.

Standardowymi rozwiązaniem dla korporacyjnych stron www jest także przygotowanie wersji językowych, dodatkowa obsługa pól OG (SEO) i inne, niestandardowe rozwiązania jak zewnętrzne integracje.

Dedykowane aplikacje internetowe

Jest to jeden z zupełnie niestandardowych ale i najbardziej satysfakcjonujących rodzajów strony internetowej, który często nie ma wiele wspólnego z tradycyjną stroną. Tego typu projekty wymagają zupełnie innego podejścia niż wszystkie opisane powyżej. Właśnie dlatego przygotowaliśmy zupełnie oddzielny opis procesów zachodzących w ramach tego rozwiązania – często bowiem stopień innowacyjności tego typu projektu jest tak duży, że Klient decydując się na jego wdrożenie ostatecznie kilkukrotnie modyfikuje swój pomysł zgodnie z podejściem zwinnym.

Przeczytaj więcej o dedykowanych aplikacjach internetowych tutaj.

Sklepy internetowe (e-commerce)

Podobnie jak w przypadku dedykowanych aplikacji, nie jest to standardowy rodzaj strony internetowej. Jej głównym zadaniem jest sprzedawać – produkty rzeczywiste, cyfrowe, webinary.

Sklepy internetowe wyróżniają się przede wszystkim bardzo rozbudowanym zapleczem i licznymi integracjami zewnętrznymi – z usługami kurierskimi, płatniczymi, systemami magazynowymi czy w końcu z porównywarkami internetowymi.

Więcej o sklepach internetowych i rozwiązaniach e-commmerce przeczytasz tutaj.

MVP (Minimum Viable Product)

To także jeden z niestandardowych rodzajów stron internetowych, który opiszemy w tym miejscu tylko pobieżnie.

Tworząc nowy startup internetowy, głównym zadaniem twórcy jest jak najwcześniejsze zweryfikowanie słuszności pomysłu. Dlatego też często osobie, która chce nam powierzyć relizację przedsięwzięcia proponujemy wystartowanie z wersją MVP produktu – czyli stroną internetową o minimalnym zestawie cech kluczowych dla jego kontrahentów tak, aby serwis spełniał swoje zadanie i jednocześnie pomógł zweryfikować słuszność realizacji pomysłu.

Więcej o MVP (Minimum Viable Product) przeczytasz tutaj.

Zaufało nam już ponad 200 firm.
Wyceń bezpłatnie swój projekt.

Jak tworzymy strony internetowe?

Bywa, że stworzenie strony internetowej do dość złożony proces, w którym często oprócz zaangażowania naszego zespołu projektowego oczekujemy zaangażowania także Ciebie jako Klienta. Ale spokojnie - nie wymagamy od Ciebie żadnej wiedzy technicznej – od tego jesteśmy my. Zrealizowaliśmy już dziesiątki stron internetowych i wiemy, że na początku nikt nie udzieli odpowiedzi na postawione przez nas pytania lepiej niż Ty. Spróbujemy natomiast wciągnąć Cię przynajmniej częściowo w nasz świat, tłumacząc kluczowe zagadnienia tak, aby wspólnie ustalić Twoje cele i oczekiwania.

Każdą realizację, niezależnie od typu strony internetowej, dzielimy na kilka kluczowych kroków tak, aby cały proces współpracy przebiegał maksymalnie płynnie i bezproblemowo.

Proces tworzenia stron internetowych

Krok 1. Zebranie informacji o stronie www i ustalenie zakresu projektu

Jest to moment, gdy Ty, jako Klient, zgłaszasz się do nas z potrzebą stworzenia strony. W zależności od tego, jak precyzyjne informacje otrzymamy od Ciebie na wstępie, wyślemy Ci do uzupełnienia brief projektowy lub umówimy się na wywiad telefoniczny celem doprecyzowania założeń. Często taka rozmowa wystarczy nam aby precyzyjnie wycenić projekt.

Jeśli jednak strona internetowa okazuje się bardziej złożona lub jest bardziej postrzegana przez nas jako dedykowana aplikacja internetowa, proponujemy spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie – w dowolnym mieście lub online.

Zdarzają się także strony, których specyfikacja jest tak rozbudowana, że możemy zaproponować Ci płatne warsztaty projektowe, w ramach których zredagujemy zakres prac, podpowiemy możliwe rozwiązania i podejmiemy wspólnie decyzje co do kluczowych modułów i harmonogramu prac. Na przestrzeni lat takie warsztaty wielokrotnie pozwoliły nam znacznie skrócić proces wdrożenia strony internetowej o co najmniej kilka miesięcy.

Krok 1. Zebranie informacji o stronie www i ustalenie zakresu projektu
strony internetowe wymagania

Krok 2. Wycena strony internetowej

W chwili, gdy zdefiniujemy już wspólnie zakres prac, przystępujemy do wyceny Twojej strony  www. Dzięki naszemu wewnętrznemu narzędziu do wycen, jesteśmy w stanie przygotować kompleksowo przygotowaną ofertę nawet w kilka godzin. Następnie umówimy się z Tobą aby omówić przygotowaną wycenę. Dokumenty będące podstawą wyceny Twojej strony internetowej otrzymasz:

·      W pliku PDF (ogólną)

·      W pliku XLS i w wersji online (szczegółową z rozpisanymi zadaniami i ich pracochłonnością)

Po zaakceptowaniu wyceny, rozpoczynamy prace projektowe.

Krok 2. Wycena strony internetowej
strony www wycena

Krok 3. Projektowanie strony internetowej

Krok ten podzielony jest na dwa zasadnicze zadania: przygotowanie makiet UX/UI strony internetowej oraz opracowanie projektu graficznego strony internetowej.

W pierwszym z nich przygotowujemy rozwiązanie bazujące jedynie na symbolach odwzorowujących prawdziwe elementy (np. symbole przycisków, obrazów, map, itp.), tworząc niejako wizualizację poszczególnych podstron oraz sposoby poruszania się docelowego użytkownika po stronie internetowej.

Tak opracowany projekt interfejsu, po jego zatwierdzeniu przez Ciebie przekształcamy w docelowy projekt graficzny. W zależności od potrzeb, na tym etapie wdrożenia strony internetowej posługujemy się materiałami dostarczanymi przez klienta, zdjęciami z banków zdjęć lub tworzymy materiały we własnym zakresie.

Na tym etapie dbamy przede wszystkim o to, aby projekt był maksymalnie czytelny i przyjazny w odbiorze dla klienta końcowego a także by był spójny z Twoją identyfikacją wizualną.

Krok 3. Projektowanie strony internetowej
Strony internetowe projektowanie

Krok 4. Programowanie strony internetowej

Po zakończeniu prac graficznych, nasz zespół programistów przystępuje do prac wdrożeniowych Twojej strony internetowej. Przygotowane grafiki zostają odpowiednio pocięte, a zastosowanie niezawodnych i nowoczesnych technologii sprawia, że Twoja strona interaktywna staje się szybka, intuicyjna, efektowna i bezpieczna.

Podczas wdrożenia Twojej strony internetowej dbamy o dopracowanie szczegółów tak, by strona osiągała jak najlepsze wyniki w Google Page Speed, wspomagając tym samym realizowane oddzielnie prace nad pozycjonowaniem SEO.

Każda z przygotowanych przez nas stron internetowych wyróżnia się łatwością w rozbudowie. Dzięki elastycznym sekcjom, możliwe jest łatwe dodanie kolejnych elementów strony a dzięki dopracowanej architekturze, możliwe jest łatwe rozbudowanie projektu o kolejne języki czy zewnętrzne integracje.

Krok 4. Programowanie strony internetowej
Strony www wdrożenie

Krok 5. Testowanie wdrożenia i optymalizacja strony na serwerze testowym

Na podstawie lat wdrożeń stron internetowych wiemy, że nawet najlepsze projekty można zoptymalizować a nawet najlepsi programiści mogą popełnić błędy. Dlatego też nasi testerzy, specjaliści od SEO i serwerów pracują wspólnie, aby jeszcze na etapie wdrożenia przygotować możliwie najlepszą wersję proponowanej strony internetowej. Dopiero tak przetestowana wersja strony trafia do Twojej akceptacji.

Krok 5. Testowanie wdrożenia i optymalizacja strony na serwerze testowym
Strony internetowe testowanie

Krok 6. Publikacja strony internetowej

Mając zielone światło, publikujemy przygotowaną i przetestowaną stronę na docelowym serwerze. W chwili publikacji dbamy o to, aby konfiguracja produkcyjna umożliwiała nam pełen monitoring zdarzeń w serwisie. Dodatkowo, zgłaszamy stronę do zaindeksowania w Google, aby jak najszybciej pojawiła się w wynikach wyszukiwania.

Krok 6. Publikacja strony internetowej
Strony www publikacja

Krok 7. Monitorowanie i utrzymanie strony internetowej

Publikacja strony internetowej nie jest jeszcze ostatnim krokiem, jaki oferujemy. Wiemy, że o ile wdrożenie nowej strony internetowej jest bardzo istotnym elementem, o tyle nasza współpraca nie powinna się na nim kończyć.

Oprócz standardowej gwarancji na 12 miesięcy, w ofercie oprócz samego tworzenia stron internetowych mamy także wsparcie powdrożeniowe, obsługę SEO czy monitoring aplikacji tak, byś po wdrożeniu mógł/mogła spać spokojnie.

Krok 7. Monitorowanie i utrzymanie strony internetowej
strony internetowe utrzymanie
Prev
Next

Strony internetowe - cennik?

Czy istnieje jeden, uniwersalny cennik tworzenia stron internetowych? W naszej opinii przygotowanie takiego jest niezwykle skomplikowane. Bo jak można porównać stronę opartą na szablonie, opublikowaną bez żadnych dodatkowych prac optymalizacyjnych z zaawansowaną stroną korporacyjną, napisaną pod specyficzne wymagania klienta wraz z dodatkowymi konfiguracjami?

Każda nasza wycena oparta jest o posiadany katalog usług, który stale poszerzamy. W zależności od decyzji Klienta dodajemy lub usuwamy odpowiednie komponenty tak, by optymalnie wykorzystać przewidywany budżet i zaproponować w nim możliwie najlepsze rozwiązanie.

Nasze wyceny opieramy o roboczogodziny prac projektowych ale także o czas niezbędny na obsługę projektu i testy.

Jeśli jesteś zainteresowany/-a projektem strony internetowej, wyceń bezpłatnie swój projekt

Strony Internetowe - FAQ

Czy tworzycie strony internetowe tylko w wybranych miastach?

Nie, nasze projekty realizujemy dla klientów z całego świata. Wśród naszych klientów znajdują się zarówno startupy ale także znane osobistości świata sportu, czołowe firmy z branży nieruchomości czy instytucje państwowe.

Zobacz, w jakich miastach tworzymy nasze strony internetowe

Ile kosztuje roczne utrzymanie strony internetowej?

Cena uzależniona jest od kilku czynników. Podstawową kwestią jest posiadanie własnej domeny pod którą dostępny będzie Twój serwis internetowy. Jeśli jej nie posiadasz, możemy ją zarejestrować i nią zarządzać. Koszt takiej domeny zaczyna się od kilku/kilkunastu złotych rocznie. Kolejna kwestia to serwer. Tu ceny uzależnione są od parametrów ale dla prostych stron można znaleźć oferty już od kilkuset złotych rocznie. Obecnie niezbędne jest także zainstalowanie certyfikatu SSL na stronie. Można to zrobić bezpłatnie, jednak chcąc zwiększać zaufanie do strony, należy dokonać zakupu certyfikatu. Koszt od około stu złotych rocznie.

Mam projekt graficzny. Czy mogę go u Was wdrożyć?

Naturalnie tak. Jeśli tylko Twój projekt spełnia kryteria responsywności i dobrego UX, z przyjemnością go wdrożymy.

Mam pomysł na stronę internetową ale nie wiem czy da się ją zrealizować. Co robić?

W takiej sytuacji skontaktuj się z nami celem omówienia projektu. Jeśli jest to pomysł jeden na milion, możemy podpisać umowę NDA przed przystąpieniem do rozmów. Zapoznając się z Twoim pomysłem określimy, które elementy Twojego planu są osiągalne a które mogą stanowić wyzwanie (np. na skutek przepisów prawa) i warto byłoby poszukać alternatywy.

Ile podstron maksymalnie mogę stworzyć w ramach strony internetowej?

Nasz CMS pozwala na tworzenie dowolnej liczby podstron w określonych przez Ciebie językach. Nie ma tu tak naprawdę żadnych ograniczeń.

Rozpoczynam działalność. Czy mogę najpierw stworzyć prostą stronę internetową a później ją rozbudować?

Oczywiście, to świetny pomysł! Jeśli nie jesteś pewny/pewna, że Twój biznes jest skazany na sukces, idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie prostej wizytówki, dzięki której pojawisz się w Internecie. Nie musisz od razu tworzyć kompleksowego portalu internetowego. Dzięki zastosowaniu sprawdzonego CMSa, możemy rozbudowywać Twoją stronę internetową proporcjonalnie do rozwoju Twojej firmy.

Jeśli potrzebujesz zespołu programistów, napisz do nas

Zarezerwuj spotkanie icon Zarezerwuj spotkanie