Case study

Ośrodek Kształcenia Zawodowego Elpro

Potrzeba

Ośrodek Kształcenia Zawodowego ELPRO to znana lubelska firma szkoleniowa działająca w całej Polsce. Domeną oferowanych usług jest całe spektrum szkoleń Autodesk, Odnawialnych Źródeł Energii oraz Uprawnień Energetycznych. Większość z zgłoszeń na szkolenia odbywa się poprzez serwis internetowy i zsynchronizowany z nim system szkoleniowy. Niestety sam serwis był zbyt mało elastyczny do tworzenia nowego contentu oraz odstawał od celów wizerunkowych marki. Ponadto brak responsywności negatywnie wpływał na konwersję zapisów oraz optymalizację pod pozycjonowanie. Potrzeba była jasna: nowy, efektywny serwis internetowy..

Cele projektu

Z ELPRO mamy przyjemność współpracować od wielu lat. W ciągu tego czasu wypracowaliśmy klarowną identyfikację wizualną marki dlatego jednym z głównych celów wizerunkowych nowej strony było uspójnienie projektu graficznego z systemem identyfikacji wizualnej. Wśród podstawowych celów projektu znalazło się poprawienie konwersji na zapytania szkoleniowe oraz optymalizacja serwisu pod kątem pozycjonowania. Dodatkowymi założeniami przyświecającymi redesingowi było stworzenie bardziej elastycznej platformy do zarządzania treścią, umożliwiającą łatwe tworzneie nowych podstron i sekcji przez pracowników ELPRO.

Branding

  • Uspójnienie identyfikacji wizualnej
  • Wsparcie kreatywne
  • Materiały promocyjne

Product Design

  • Projekt serwisu internetowego oraz strefy Klienta
  • Prezentacja oferty
  • Ułatwienie współpracownikom dotarcie do materiałów wrażliwych

Strony i aplikacje internetowe

  • Wdrożenie serwisu internetowego
  • Dedykowany CMS - system zarządzania treścią
  • Strefa Klienta

User Experience

Projekt zainicjowaliśmy Sprintem UX, który na podstawie warsztatów i analizy danych z Google Analytics pozwolił wypracować najważniejsze elementy serwisu, kluczowe ścieżki podróży

użytkownika po serwisie. Efektem sprintu było stworzenie makiet funkcjonalnych oraz przetestowanie na klikalnym prototypie zarówno w wersji desktop jak i mobile.

User interface design

Zgodnie z celami redesigu nowy serwis cechuje się wieloma elementami charakterystycznymi dla identyfikacji wizualnej ELPRO, w szczególności typografią oraz czerwonymi motywami przeowdnimi funkcjonującymi na stronie jako elementy ozdobne.

Potrzebujesz efektywnego serwisu internetowego?

Napisz do nas, z przyjemnością przygotujemy darmową wycenę, którą otrzymasz w ciągu 2 dni roboczych.

Zarezerwuj spotkanie icon Zarezerwuj spotkanie