Strony internetowe

Aplikacje dedykowane

Tworzymy bezpieczne i szybkie aplikacje dedykowane. Dzięki naszym rozwiązaniom sprawisz, że procesy w Twojej firmie będą realizowane szybciej - od obsługi płatności, przez generowanie raportów, aż po skomplikowane operacje na dużych bazach danych. Zaufaj doświadczeniu Mits i stwórz z nami innowacyjny produkt.

Dowiedz się, czym są aplikacje dedykowane i jak mogą Ci pomóc w rozwoju Twojej firmy.

Aplikacje dedykowane – oprogramowanie dostosowane do Twoich potrzeb

Istniejące na rynku Systemy Zarządzania Treścią to przede wszystkim narzędzia umożliwiające tworzenie stron statycznych w określonej strukturze. CMSy oferują także możliwość zarządzania mediami czy aktualnościami a także umożliwiają personalizowanie elementów menu czy formularzy kontaktowych. Co jednak w przypadku, gdy firma prowadzi szkolenia, chce zbierać leady we własnym zakresie lub chce zamieścić na stronie moduł sieci swoich sklepów wraz ze szczegółami dotyczącymi każdego z nich? A jeśli proces w Twojej firmie jest tak złożony, że wymaga od Ciebie zastosowania zaawansowanych formuł, wysyłki danych do zewnętrznego narzędzia i wykonania szeregu kolejnych zautomatyzowanych zadań?

Tu do akcji wkraczają aplikacje dedykowane – rozwiązania, które tworzymy ściśle w oparciu o wymagania klienta. W chwili, gdy definiujemy potrzebę stworzenia niestandardowych modułów lub całych systemów, organizujemy warsztaty z Klientem, na których staramy się zrozumieć ideę biznesu oraz procesy, jakie w nim zachodzą. Członkowie zespołu (designerzy, ux-owcy oraz programiści) przeprowadzają wywiad z pomysłodawcą, na podstawie którego tworzona jest specyfikacja założeń projektowych. Ten kluczowy dokument pozwala następnie nakreślić wstępne makiety funkcjonalne. Te dwa kluczowe kroki pozwalają skonfrontować wyobrażenia Klienta na temat planowanego produktu z wizją zespołu odpowiedzialnego za wdrożenie projektu.

Mając nakreślony wspólny kierunek działań, następuje zdefiniowanie zadań na dużo większym poziomie szczegółowości oraz wskazanie zadań priorytetowych. Najczęstszą konsekwencją tych działań staje się określenie MVP – minimalnie działającego produktu, który umożliwia szybkie rozpoznanie, czy projekt ma sens i czy powinniśmy kontynuować prace nad dalszym jego rozwojem.

Jak tworzymy aplikacje dedykowane?

Podczas tworzenia aplikacji dedykowanych dla firm z Warszawy i wielu innych lokalizacji, realizujemy sprawdzony i stały proces.

Zrozumienie idei i planowanie prac nad aplikacją dedykowaną

Wiemy, że czynnikiem decydującym o sukcesie lub porażce Twojego projektu jest zrozumienie wszystkich niuansów z nim związanych oraz odpowiednie zaplanowanie prac. Dlatego też, przed przystąpieniem do prac projektowych, zadamy Ci dość dużo pytań i często sprowokujemy Cię do rozmów na tematy skrajnych przypadków użycia. Robimy to po to, by upewnić się, że w trakcie realizacji wdrożenia aplikacji dedykowanej, nie zostaniemy zaskoczeni logiką biznesową, która z dnia na dzień wywróci kierunek prowadzenia projektu (np. czynniki prawne czy inne, od nas niezależne).

Pytania te zresztą, podobnie jak i weryfikowanie zasadności ustaleń dotyczących planowanych rozwiązań, są stałym elementem naszej współpracy przy tworzeniu aplikacji dedykowanych. Realizując na przykład dedykowaną aplikację dla jednego z warszawskich Klientów, przekonaliśmy się, że „jedyną stałą rzeczą jest zmiana” – dostarczona na początku współpracy specyfikacja, po jej doprecyzowaniu, została zmieniona lub rozbudowana tak, jest w tej chwili co najmniej dwukrotnie większa.

Gdy idea aplikacji dedykowanej jest dla nas w pełni zrozumiała, przystępujemy do planowania harmonogramu sprintów tak, by jasne było (dla Ciebie i dla nas), jakich rezultatów należy spodziewać się w kolejnych etapach prac. Zgodnie z podejściem Agile, mając cały backlog prac przed oczami, to Ty decydujesz o tym, które elementy aplikacji powinny być realizowane w pierwszej kolejności, a które później.

Testy, implementacja, znów testy. I tak w kółko.

Aplikacje dedykowane to wyjątkowo podatne na zmiany rozwiązania internetowe. O ile standardowe strony internetowe  są raczej niezmienne jeśli chodzi o ich architekturę, o tyle aplikacje dedykowane można porównać do budowy mostu. Istnieje przecież szereg prac, które muszą zostać wykonane aby most w ogóle nie spełniał swoją rolę – pozwalał na przemieszczanie się z jednego jego końca na drugi. Prace te są niejako rdzeniem projektu i muszą po prostu zostać wykonane niezależnie od tego, czy na moście ma znaleźć ścieżka rowerowa, latarnie, ławki czy inne udogodnienia. Przekładając to na aplikacje, musimy zadbać o bezpieczeństwo, mechanizmy logowania czy resetowania haseł. Musimy także stworzyć kluczowe moduły konfiguracyjne, które wykorzystywane będą w późniejszym etapie.

Mając gotowy rdzeń, musimy zadbać o to, by był on odpowiednio sprawdzony i odporny na dalsze zmiany. Do tego celu tworzymy testy automatyczne. Testy mają za zadanie sprawdzić czy zakładany proces realizowany jest w oczekiwany sposób. Aplikacje dedykowane powinny więc testy każdego scenariusza, który zachodzi w systemie: od logowania po skomplikowane mechanizmy obliczeniowe. Tworzenie testów automatycznych jest wyjątkowo istotne głównie z powodu wspomnianej wcześniej podatności na zmiany. Musimy bowiem mieć pewność, że dobudowując kolejne moduły, nie zmodyfikowaliśmy już istniejących w takim stopniu, że przestały one realizować założone procesy.

Dlaczego jeszcze testy automatyczne są tak ważne dla aplikacji dedykowanych (choć nie tylko dla nich)? Głównie ze względu na czas ich przeprowadzania. Wszystkie scenariusze testowe mogłyby przecież być wykonywane przez testerów manualnych. Problemem jednak staje się liczba scenariuszy w momencie dobudowywania kolejnych modułów – należy sprawdzić wszystkie dotychczas opracowane scenariusze a ponadto zweryfikować nowe dla tego modułu. Dla przykładowych 15 modułów aplikacji dedykowanej tester manualny musiałby co najmniej 15 razy zweryfikować moduł pierwszy, potem 14 razy moduł drugi itd. Straszne marnowanie czasu! Automat natomiast będzie w stanie wszystkie moduły przetestować w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Review, sprinty, deployment, zmiany – standardy aplikacji dedykowanej

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, dedykowane aplikacje charakteryzują się dużą zmiennością we wdrożeniu. Dlatego też po każdym sprincie wdrożenie jest weryfikowane wspólnie z Tobą tak, abyśmy mieli pewność, że idziemy w dobrym kierunku. Zaakceptowane przez Ciebie zadania zostają przygotowane do automatycznej publikacji na serwerze, pozostałe wracają do kolejki prac.

Często zdarza się, że po sprincie dowiadujemy się, że w międzyczasie Klient rozmawiał z potencjalnymi użytkownikami i chciałby dodać jeszcze kolejne funkcje, tak szybko jak to tylko możliwe. Na szczęście, dzięki podejściu iteracyjnego, możemy przesunąć zaplanowane wcześniej zadania na później kosztem tych właśnie, kluczowych dla potencjalnego Użytkownika, funkcji.

Umów się na bezpłatną konsultację.

Przykłady aplikacji dedykowanych

Rozwiązania dedykowane to takie, które muszą zostać utworzone według ściśle określonych wytycznych. Przykładami takich rozwiązań, które mieliśmy przyjemność tworzyć są między innymi:

Dedykowana aplikacja Strefy klienta dla firm

Prezentacja historii relacji firmy z klientem, historia transakcji, dostęp do dokumentów, przyjmowanie zgłoszeń, udostępnianie materiałów w zależności od uprawnień – to najpopularniejsze oczekiwania naszych Klientów. Mieliśmy jednak także przyjemność realizować Strefy Klienta dla klientów firm z branży nieruchomości, branży kurierskiej i wielu innych. Dane Klientów często znajdują się w zewnętrznych CRMach i udostępniane są przez dedykowane API. Dane te mogą być modyfikowane również przez użytkownika (w ustalonym zakresie).

Aplikacja dedykowana – systemy szkoleniowe

Systemy online umożliwiające zarządzanie kursami, uczestnikami, certyfikatami, harmonogramami czy materiałami do pobrania. Systemy te potrafią przeprowadzić potencjalnego uczestnika przez cały proces – począwszy od rejestracji, przez płatność, odbycie szkoleń aż po otrzymanie certyfikatu i ocenę satysfakcji.

Z punktu widzenia administracji systemem, bardzo istotnymi funkcjami było generowanie list obecności, list zapisów na egzaminy czy eksport kalendarzy obłożeń sal.

W ramach supportu mieliśmy także przyjemność integrować narzędzia do przeprowadzania szkoleń online.

Dedykowana aplikacja typu Marketplace

W ramach tego typu aplikacji przygotowaliśmy rozwiązania aukcyjne oraz platformy sprzedażowe agregujące setki sprzedawców, pozwalające użytkownikowi na zakup produktów od różnych sprzedawców w ramach jednego koszyka płatności. Możliwość integracji z zewnętrznymi dostawcami produktów, katalogami produktów czy programy lojalnościowe – to tylko niektóre realizowane przez nas moduły. Zobacz nasze portfolio aby dowiedzieć się więcej lub napisz do nas. Z chęcią porozmawiamy!

Dedykowany konfigurator produktów i serwis sprzedażowy dla drukarni

W ramach współpracy z firmą Labilab mieliśmy okazję przygotować system umożliwiający stworzenie i zamówienie materiałów poligraficznych w oparciu o kreatory online (w aplikacjach mobilnych i webowych). Systemy te wyposażone są w narzędzia afiliacyjne oraz programy lojalnościowe, umożliwiają także automatyczne naliczanie wynagrodzenia za sprzedaż poszczególnym handlowcom.

Co ciekawe, liczba wariantów produktów, ich wymiary i sposób zadruku jest w pełni edytowalny z poziomu panelu administracyjnego. Zakup produktów (po uprzednim wyborze zdjęć z dysków) automatycznie generuje gotowe paczki plików do druku tak, by możliwie w pełnym stopniu zautomatyzować proces realizacji zamówienia.

Systemy faktoringowe

We współpracy z firmami faktoringowymi mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie finansów. Dla dwóch z nich przygotowaliśmy zróżnicowane aplikacje dedykowane, które mają za zadanie weryfikowanie kontrahentów pod kątem ich wiarygodności, monitorowanie uznań i obciążeń na rachunkach bankowych, generowanie dokumentów finansowych itp.

Boty w aplikacjach społecznościowych

Nasze doświadczenie na rynku nie sprowadza się jedynie do współpracy z klientami końcowymi. Przez lata, współpracując z agencjami reklamowymi, przygotowaliśmy ogromną liczbę dedykowanych aplikacji konkursowych i  botów w aplikacjach społecznościowych. Mechanizmy automatycznych odpowiedzi, elementy machine learning, mechanizmy wyboru zwycięzców to tylko mały wycinek prac, które mieliśmy możliwość realizować.

Dedykowane aplikacje dla deweloperów mieszkaniowych

Odpowiadając na zapotrzebowanie na rynku nieruchomości, przygotowaliśmy także dedykowaną aplikację dla branży nieruchomości, której zadaniem jest zarządzanie osiedlami, budynkami i lokalami oraz ich prezentacja na mapach i zdjęciach. Możliwość zdefiniowania parametrów, oznaczenia obrysu budynku na zdjęciach z każdej strony świata, dostępność – te i wiele innych funkcji to wyróżnik przygotowanego przez nas rozwiązania.

Powyższe przykłady to jedynie część realizacji, których byliśmy autorami. Jeśli i Ty potrzebujesz podobnych rozwiązań (a może zupełnie innych?) – napisz do nas i porozmawiajmy!

Technologie stosowane w tworzeniu dedykowanych aplikacji internetowych

Choć jesteśmy przeciwnikami sztywnego trzymania się wybranych technologii uważamy, że do większości aplikacji webowych wystarczy doskonała znajomość języków i kluczowych frameworków. Błędnym byłoby jednak stwierdzenie, że bez względu na sytuację, powinniśmy trzymać się stałych i sprawdzonych technologii. Przez lata wypracowaliśmy założenie, według którego to technologię dostosowujemy do wymagań biznesowych a nie odwrotnie. Oznacza to tyle, że dopiero po zapoznaniu się z ideą aplikacji dedykowanej i opracowaniu specyfikacji, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie narzędzia do realizacji projektu.

W naszych projektach stosowaliśmy już jednak szereg narzędzi i technologii, które prezentujemy poniżej.

W przypadku rozwiązań backendowych korzystamy z frameworków Symfony, Django, Yii. Pozwalają one na szybkie i bezpieczne implementacje rozwiązań a także oferują elastyczność przy integracji z zewnętrznymi narzędziami. Na potrzeby mniejszych aplikacji korzystamy z frameworków Node – Next i Nest.

Do prac frontendowych wykorzystujemy frameworki VueJs (nuxt) oraz React. Szybkość implementacji to kluczowy czynnik przemawiającymi za tymi rozwiązaniami.

Dodatkowo, w zależności od potrzeb, korzystamy z systemów kolejkowych (RabbitMQ), mechanizmów cache’owania (Redis), wyszukiwarek pełnotekstowych (Elasticsearch) i wielu innych rozwiązań. Przygotowywane przez nas w Warszawie aplikacje dedykowane są stale monitorowane z wykorzystaniem takich narzędzi jak Zabbix.

Przykładowe moduły aplikacji dedykowanych

Stworzenie listy wszystkich modułów aplikacji dedykowanych to sprawa niemal nieosiągalna, dlatego też, poniżej, prezentujemy najczęstsze rozwiązania oczekiwane przez naszych Klientów. Ich zróżnicowanie powinno dać Ci do zrozumienia, że tak naprawdę pomysłów na aplikacje dedykowane jest tyle, ilu jest przedstawicieli biznesu i że jesteśmy w stanie zrealizować niemal każdy Twój pomysł. A jeśli nie, powiemy Ci o tym. Po prostu skontaktuj się z nami i pogadajmy o Twoim projekcie.

Tak więc, najpopularniejsze moduły, które realizowaliśmy dotychczas, to (kolejność przypadkowa):

  • Integracje z bramkami płatności
  • Generowanie plików na podstawie posiadanych danych
  • Raporty i statystyki
  • Narzędzia importu i eksportu danych
  • Systemy generowania ankiet i quizów
  • Kalendarze rezerwacji
  • Systemy zgłoszeniowe na wydarzenia
  • Kreatory i konfiguratory produktów

Najczęściej zadawane pytania dotyczące aplikacji dedykowanych

Czy tworzycie dedykowane aplikacje tylko w Warszawie?

Nie, nie jesteśmy żaden sposób ograniczeni lokalizacją Nasi klienci to zarówno startupy z Holandii ale także firmy z Irlandii, USA czy Polski.

Ile czasu zajmuje stworzenie dedykowanej aplikacji?

Czas wdrożenia dedykowanej aplikacji jest uzależniony od zakresu. Do uruchomienia wersji MVP potrzebne jest jednak zazwyczaj od 2 miesięcy do nawet roku.

Ile wynosi gwarancja na wykonanie dedykowanej aplikacji?

Standardowa gwarancja proponowana przez nasz zespół to 12 miesięcy od momentu podpisania protokołu odbioru. Istnieje jednak możliwość przedłużenia gwarancji.

Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa przygotowywanych aplikacji dedykowanych?

Wszystkie realizowane przez nas aplikacje dedykowane (i nie tylko one) piszemy mając świadomość występowania zagrożeń z listy OWASP. Korzystając z wspomnianych wcześniej frameworków i bazując na swoim doświadczeniu, kładziemy bardzo duży nacisk na eliminowanie wszystkich potencjalnych zagrożeń.

Czy przeprowadzacie szkolenie z korzystania z aplikacji dedykowanej?

Oczywiście tak. Wiemy, że aplikacja dedykowana może przebyć długą drogę od projektu graficznego do odbioru, dlatego też na każdym etapie służymy wsparciem w zakresie korzystania z tworzonych przez nas aplikacji.

Czy przygotowujecie dokumentację techniczną aplikacji?

Tak, przygotowujemy. Dokumentacja tworzona jest automatycznie (dokumentacja kodu) ale też opisujemy procesy i logikę systemu w oddzielnych dokumentach. Są to jednak prace opcjonalne.

Jeśli potrzebujesz zespołu programistów, napisz do nas

Zarezerwuj spotkanie icon Zarezerwuj spotkanie