Case study

Aplikacja e-learningowa dla międzynarodowej szkoły językowej

Potrzeba

SpeakUp to szkoła językowa, specjalizująca się w nauczaniu języka angielskiego. Swoim działaniem obejmuje 12 krajów z całego świata. Firma skontaktowała się z nami z początkiem 2019 roku, poszukując wsparcia programistycznego w swoich projektach. W miarę rozwoju współpracy, marka zdecydowała się także na powierzenie nam zadania odświeżenia jednej z kluczowych aplikacji – Student Zone’a.

Cele projektu

Pierwszym zadaniem, które zostało nam powierzone było przeprowadzenie audytu istniejących rozwiązań w obrębie projektów opartych o język PHP. Proces okazał się dość skomplikowany ze względu na olbrzymią różnorodność aplikacji: część rozwiązań korzystała ze starych wersji języka, kolejne posiadały konieczne do wyeliminowania błędy. Wszechobecne integracje z zewnętrznymi narzędziami dodatkowo komplikowały proces dokumentowania logiki biznesowej. Zespół SpeakUp był świadomy problemów oraz zdawał sobie sprawę z faktu, że prócz problemów technicznych warto także odświeżyć kluczowy serwis odpowiedzialny za udział studentów w zajęciach.

Strony i aplikacje internetowe

  • Wdrożenie aplikacji do zarządzania postępami w nauce
  • Moduł rezerwacyjny
  • Moduł zarządzania materiałami dydaktycznymi

Wsparcie i utrzymanie

  • Rozwój istniejących narzędzi
  • Monitoring działania aplikacji
  • Integracje z zewnętrznymi serwisami

Product Design

  • Warsztaty UX
  • Przygotowanie user journey, makiet oraz architektury serwisu
  • Projekt użytecznego i czytelnego interfejsu użytkownika

Student Zone

Pierwsze tygodnie pracy w 2019 roku polegały na tworzeniu dokumentacji oraz poprawie jakości kodu. Nasi programiści odpowiedzialni byli także za rozmaite integracje z narzędziami do weryfikacji postępu w nauce, quizów i testów. Tworzone były także pokoje do prowadzenia lekcji online. W maju 2019 roku do pracy w projekcie dołączyli także nasi designerzy. Ich zadaniem było odświeżenie wizerunku SpeakUp poprzez stworzenie zupełnie nowego layoutu

kluczowego serwisu firmy - Student Zone’a. Proces wdrożenia nowej odsłony trwał niecałe 4 miesiące w pierwszej instancji (Polska). Pozostałe kraje aktualizowane są sukcesywnie. Obecnie nowa wersja projektu istnieje w krajach azjatyckich i europejskich. Współpraca ze SpeakUp trwa po dzień dzisiejszy a kluczowe funkcjonalności, za które jesteśmy odpowiedzialni, przedstawione zostały poniżej.

Kluczowe funkcje i moduły

W ramach realizacji przygotowaliśmy szereg dedykowanych modułów z wykorzystaniem języków PHP (Yii/Yii2), JS, wśród których znalazły się:

Wygodna rezerwacja zajęć

W Speak Up dostępne są dwa widoki z których można rezerwować zajęcia. Pierwszy to klasyczny widok kalendarza, który pozwala wyświetlić interesujące nas typy zajęć. Drugi widok to lista pogrupowana na dni tygodnia i dostępne w nich zajęcia. Ten widok jest znacznie bardziej rozbudowany. Pozwala filtrować zajęcia nie tylko po typach ale również po nauczycielach prowadzących zajęcia, godzinie, miejscu prowadzonych zajęć (zajęcia stacjonarne, online, rozmowa telefoniczna). Istnieje również możliwość wyświetlenia listy zajęć z lub bez listy rezerwowej. Wszystkie te funkcjonalności sprawiają, że jesteśmy w stanie wyszukać te jedne konkretnie interesujące nas zajęcia.
Wygodna rezerwacja zajęć

Wygodny dostęp do materiałów

System obsługuje takie typy materiałów jak pdf, excel, word, prezentacje multimedialne. Student w każdej chwili może pobrać udostępnione dla niego materiały. Na platformie Speak Up oprócz materiałów do zajęć dostępne są również książki dla każdego poziomu nauczania. Student odblokowuje dostęp do kolejnych książek i rozdziałów poprzez rozwiązywanie testów na każdym z poziomów edukacji.
Wygodny dostęp do materiałów

Zajęcia multimedialne

Studenci posiadają również nieograniczony dostęp do lekcji multimedialnych, na których ćwiczą czytanie ze zrozumieniem oraz pisanie ze słuchu poprzez uzupełniania specjalnie w tym celu przygotowanych interaktywnych quizów i mini gier. Każdy poziom posiada 20 unikatowych lekcji multimedialnych, każda z nich kończy się krótkim testem, który sprawdza zdobyte umiejętności. Poprzez możliwość wielokrotnego podchodzenia do tych lekcji każdy student może wymaksować swój wynik co przedkłada się na poprawę statystyk.
Zajęcia multimedialne

Sprawdzanie swoich postępów i statystyk

Każdy student może sprawdzić swój własny progres od czasu rozpoczęcia nauki. Postępy są podzielone na: poziomy, rozdziały, lekcje. Wszystkie statystyki przedstawione są na wykresach, które jasno pokazują jak wygląda progres np. w konkretnym rozdziale z czytania, który posiada kilka rozdziałów.
Sprawdzanie swoich postępów i statystyk
Prev
Next

Globalne wsparcie

Nasze wsparcie obejmuje wszystkie kraje, w których odbywają się lekcje w ramach usług firmy. Działamy niezależnie od strefy czasowej i zakresu prac.

Potrzebujesz aplikacji e-learningowej?

Jeśli spodobał Ci się sposób, w jaki pracujemy, daj nam znać! Z przyjemnością przygotujemy darmową wycenę, którą otrzymasz w ciągu 2 dni roboczych.

Zarezerwuj spotkanie icon Zarezerwuj spotkanie