Branding

Projektowanie graficzne

Wzrok jest jednym z podstawowych zmysłów człowieka. Stanowi on również jeden z głównych aspektów naszej percepcji. Fakt ten coraz skuteczniej wykorzystują różnego rodzaju agencje odpowiedzialne za wizerunek klienta. Specjaliści w dziedzinie projektowania graficznego podejmują szereg działań, aby stworzone przez nich koncepcje skutecznie oddziaływały na docelowego odbiorcę.

Poniżej dowiesz się, jaką rolę w tworzeniu obrazu marki odgrywa projektowanie graficzne, co wchodzi w jego zakres i jakie przyniesie korzyści Twojej firmie. Na początek jednak musimy odpowiedzieć na jedno pytanie - czym w ogóle jest projektowanie graficzne?

Co to jest projektowanie graficzne?

Projektowanie graficzne to pojęcie silnie związane z dziedziną komunikacji wizualnej, bez której nie sposób wyobrazić sobie pracę twórców stron internetowych. To za jej pośrednictwem reklamujące swoje treści firmy mają szansę dotrzeć do docelowego odbiorcy. Dobry projekt graficzny, który wyróżni się spośród tysięcy innych, przyciągnie bowiem uwagę przebodźcowanego i znieczulonego już na ataki reklamodawców konsumenta.

Najprościej więc rzecz ujmując, projektowanie graficzne jest narzędziem umożliwiającym skomunikowanie się z odbiorcą prezentowanych treści, poprzez uderzenie w różne aspekty jego percepcji wzrokowej. Dobre projekty graficzne sprawiają, że komunikat jest nie tylko dostrzegany, ale też efektywnie oddziałuje na liczbę zainteresowanych prezentowaną w nim ofertą klientów.

Kliknij powyżej i uzyskaj bezpłatną wycenę.

Co wchodzi w zakres projektowania graficznego?

Powiedzieliśmy sobie, że projektowanie graficzne jest narzędziem, służącym do osiągania pewnych określonych celów. Jeśli jednak zagłębimy się w ten problem, zauważymy, że projektowanie elementów graficznych to w rzeczywistości złożony proces, którego przebieg zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest miejsce, w którym opracowana kampania zostanie odbiorcom zaprezentowana. Co zatem wchodzi w zakres projektowania graficznego?

Projekty graficzne do druku

Najistotniejszą kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę podczas tworzenia projektów graficznych do druku, jest przeniesienie tego, co widzimy na ekranie na papier. Wydruk w warunkach domowych najczęściej pozostawia wiele do życzenia. Co się nie zgadza? Przede wszystkim kolory, które doskonale prezentują się na monitorze, na wydrukowanym materiale wyglądają już zupełnie inaczej. Z czego to wynika?

Paleta barw, którą operują komputery, to zestawienie RGB (ang. red, green, blue). Wykreowane z ich użyciem elementy mogą olśniewać przeglądającego projekt aż do chwili wybrania przycisku wydruku. Przeniesione na papier elementy graficzne znacznie różnią się od pierwowzoru. Dzieje się tak, ponieważ do druku wykorzystuje się bogatszą od RGB paletę - CMYK. W jej skład wchodzą cyjan, magenta, żółty (ang. yellow) oraz czarny (ang. black). To jej zastosowanie i prawidłowe ustawienie kolejnych parametrów pozwala uzyskać zadowalający rezultat.

Przygotowując projekt do wydruku, nie można również zapominać o zasadach poligrafii, w tym o rozdzielczości stworzonego obrazu. Nie operujemy tu pojęciem piksela, a za podstawową jednostkę służą nam dioptrie. Ważne jest również dokładne rozplanowanie wszelkich elementów w taki sposób, by nie uległy one wyeliminowaniu w trakcie cięcia kolejnych arkuszy.

Projektowanie graficzne Lublin

Projekty graficzne na strony internetowe

Już dawno udowodniono, że u podstaw sukcesu skutecznych stron internetowych leży ich prostota. Nie chodzi tu o zupełną rezygnację z elementów graficznych, ale o ich umiejętne wkomponowanie w strukturę witryny bez zaburzania jej potencjału do w pełni intuicyjnej obsługi. Na co zatem zwrócić uwagę, by powstały dobre projekty graficzne dla stron internetowych?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w przypadku projektowania graficznego strony internetowej liczy się prostota. Nie należy sięgać po zbyt rozbudowaną gamę kolorystyczną. Zbyt barwne obrazy, zamiast zainteresować potencjalnego klienta, mogą wywołać w jego głowie zamęt i skutkować zamknięciem zakładki. Podobnie ma się sprawa z zastosowanymi na stronie fontami. Zbyt wiele elementów o różnej wielkości może okazać się zbyt wielkim wyzwaniem dla oczu internauty. Także zamieszczane na stronie grafiki nie powinny być przypadkowe i spełniać ściśle określone funkcje.

To jednak nie wszystko, co decyduje o tym, czy nasza strona jest przyjazna dla użytkowników i czy przyniesie oczekiwane rezultaty. Za jej skutecznością stoją specjaliści z zakresu projektowania graficznego, którzy zdobytą przez lata wiedzę i doświadczenie przekładają na ekrany komputerów i smartfonów.

Ważne miejsce w dziedzinie, jaką jest projektowanie graficzne, zajmuje identyfikacja wizualna. To właśnie mieszczące się w jej granicach elementy, takie jak logotypy, slogany, czy kolorystyka, budują więź firmy z klientem. Dobrze przeprowadzony plan identyfikacji wizualnej to podstawa na stworzenie trwałego i rozpoznawalnego obrazu marki w świadomości klienta.

Stosowanie w trakcie tworzenia projektu zasad opisanych jako system identyfikacji wizualnej, zyskuje się możliwość zaprezentowania swojej firmy, jej produktów i usług, jako unikatowych na rynku. Tym sposobem reprezentujące nas logo zdobywa zaufanie klientów i zyskuje moc samo w sobie.

Projektowanie graficzne – cennik

Jak widać, oferowane przez nas usługi obejmują różne elementy projektowania graficznego. Zróżnicowane ceny pozwalają na zaspokojenie potrzeb nie tylko dobrze usytuowanych na rynku korporacji, ale też firm dopiero rozpoczynających swoją działalność w branży. Niezależnie od tego, którą grupę prezentują nasi klienci, dokładamy wszelkich starań, by ich inwestycja przyniosła jak najlepsze rezultaty.

Projekt od specjalistów dla specjalistów

Na rynku dostępnych jest wiele programów graficznych, które pozwalają na obróbkę różnego rodzaju materiałów w domowym zaciszu. Są wśród nich te lepsze, są też te gorsze. Jedne uzyskamy za darmo, za inne przyjdzie nam zapłacić. Choć perspektywa samodzielnego zmierzenia się z problemem i wykreowania jedynego w swoim rodzaju firmowego profilu może wydawać się kusząca, warto zaufać doświadczonym grafikom. Ich umiejętności nie ograniczają się jedynie do stworzenia ciekawego elementu. Pamiętajmy, że dobre projekty graficzne to nie te, które się nam podobają, ale te, które poszerzają grono naszych klientów.

Kliknij powyżej i uzyskaj bezpłatną wycenę.

Jeśli potrzebujesz zespołu programistów, napisz do nas

Zarezerwuj spotkanie icon Zarezerwuj spotkanie