Case study

Redesign opakowań systemu Smart Level Kubala

Potrzeba

Kubala to firma z ponad 30-letnim dośwaidczeniem na rynku narzędzi. Dynamiczny rozwój, wysoka jakość wytwarzanych produktów oraz nieustające wdrażanie innowacyjnych rozwiązań uplasowało firmę na pozycji jednego z liderów rynku narzędzi budowlanych ręcznych w kraju i zagranicą. W ramach współpracy mieliśmy okazję przeprowadzić redesign opakowań klipsów Smart Level oraz zaprojektowaliśmy logo Akademia Dobrej Praktyki Kubala.

Cele projektu

Głównym zadaniem realizacji projektu było unowocześnienie opakowań lini produktów, stworzenie spójnego zestawu produktów i wariantów dla spójnej prezentacji całej rodziny produktów Kubala. Przy kreowaniu wizerunku opakowań staraliśmy się pokazać, że Kubala dostarcza produkty najwyższej jakości dla najbardziej wymagających Klientów. Dodatkowo w ramach współpracy mieliśmy przyjemność zaprojektować logo do projektu dla wykonawócw Akademia Dobrej Praktyki Kubala. Wierzymy, że przy współpracy z Kubalą mamy wpływ na to, że oferowane przez nich produkty w najwyższym stopniu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Branding

  • Projekt opakowań linii produktów Smart Level
  • Zestaw ikon i ilustracji
  • Wizualizacje opakowań
  • Projekt logo
  • Wizualizacja logotypu na produktach

Redesign

Pracę nad koncepcjami rozpoczęliśmy od zbadania potrzeb nowego opakowania i ustalenia, jakie informacje są najbardziej istotne dla odbiorców. Na starym opakowaniu możemy zauważyć, że wszystkie dane produktu rozmieszczone są bez większego zamysłu, a sama kolorystyka opakowania była za bardzo zbliżona do innych produktów z tej serii. Na pierwszy plan rzucało się w oczy logo producenta. W naszej propozycji pojawił się powiew świeżości. Rozmieszczenie informacji zostało precyzyjnie przemyślane. Najbardziej wyróżniona została nazwa serii oraz numer

katalogowy produktu, po którym klienci mogą rozpoznać dany towar. Odświeżone i uspójnione zostały również ilustracje na lekki, przejrzysty liniowy styl. Z boku opakowania dodaliśmy przezroczyste półkole, dzięki któremu Klient może zobaczyć klipsy czy kliny przed zakupem. Każdy z produktów serii Smart Level posiada swój indywidualny kolor, co postanowiliśmy bardziej zaakcentować na opakowaniu, stosując go jako tło opakowania. Dzięki temu w łatwy sposób możemy odróżnić dany produkt.

Rodzina produktów serii Smart Level

Seria Kubala Smart Level to specjalny sysetm do poziomowania płytek. Wśrórd produktów tej serii występują różne rodzaje klipsów oraz zestaw klinów. Wszystkie opakowania łączy jeden spójny layout, który opracowaliśmy do najmniejszych szczegółów w konsultacji z Kubalą. Podczas projektowania został postawiony nacisk na schludny i estetyczny wygląd, wyszczególniając najistotniejsze informacje.

Zestaw ilustracji symbolizujących produkty

Na potrzeby nowych opakowań opracowaliśmy zestaw ilustracji, które odwzorowują wygląd produktów znajdujących się w opakowaniu oraz rysunki czysto instruktażowe. Prosty i estetyczny liniowy design sprawia, że ilustracje idealnie współgrają z pozostałymi elementami opakowania tworząc jedną całą spójność.

Projekt logo Akademia Dobrej Praktyki

Akademia Dobrej Praktyki Kubala to projekt dla wiodących wykonawców, producentów chemii budowlanej, specjalistów z zakresu budownictwa, nauczycieli i uczniów szkół zawodowych, aby poprzez osobisty kontakt wymieniać wiedzę, czerpać doświadczenie i rozwijać się.

Logotyp Akademia Dobrej Praktyki Kubala składa się z symbolu graficznego - sygnetu oraz części typograficznej. Konstrukcja sygnetu zbudowana jest z dwóch elementów - dłoni oraz domu, który jest w nią wpisany. Dłoń symbolizuje pracę wykonywaną przez specjalistów z zakresu budownictwa, ich doświadczenie i profesjonalizm. Dom nawiązuje do wykonywanej działalności.

Potrzebujesz wsparcia projektowego?

Napisz do nas, doradzimy i przygotujemy bezpłatną ofertę w ciągu 2 dni roboczych.

Zarezerwuj spotkanie icon Zarezerwuj spotkanie