Case study

Rebranding zespołu programistów Python

Potrzeba

Na początku współpracy Sunscrapers był zespołem kilkunastu programistów specjalizującym się w dostarczaniu aplikacji w języku Python, wdrażaniu projektów dla agencji i startupów z Polski oraz Europy Zachodniej. Główną potrzebą zespołu było stworzenie spójnej identyfikacji wizualnej, która wyróżniałaby ich na tle konkurencji oraz podkreślała charakter marki.

Cele projektu

Projekt został podzielony na trzy następujące po sobie etapy. Pierwszym celem było przygotowanie i wdrożenie rebrandingu, w tym zaprojektowanie nowego logo i systemu identyfikacji wizualnej zgodnego z tożsamością Sunscrapers. W kolejnym etapie zaprojektowaliśmy stronę internetową wraz z jej rozwojem po wdrożeniu. W ostatniej części zapewniliśmy i zapewniamy do dziś kreatywne wsparcie dla projektów promocyjnych i marketingowych.

Branding

  • Projekt Logo oraz Systemu Identyfikacji Wizualnej
  • Wyróżnienie marki na tle konkurencji
  • Uspójnienie wizerunku marki

Strony i aplikacje internetowe

  • Projekt strony internetowej bazujący na nowej identyfikacji
  • Konstrukcja modułowa umożliwiająca łatwe budowanie kolejnych podstron
  • Zwiększona konwersja uzyskanych zapytań

Wsparcie i utrzymanie

  • Zapewnienie płynnej i systematycznej realizacja projektów promocyjnych na podstawie identyfikacji wizualnej

Rozwiązanie Mits

Marka miała wypracowany zarys tożsamości wizualnej: logo i kolorystykę oraz precyzyjny charakter tego, czym chcą być. Ten dobrze zdefiniowany zestaw cech, wartości i wizji firmy pozwolił jej sprawnie i stosunkowo łatwo przejść przez etap odkrywania marki.

Wraz z Łukaszem – CEO w sunscrapers przeprowadziliśmy sesję, w której ustaliliśmy, że marka sunscrapers musi prezentować się i utożsamiać z ambicją i profesjonalizmem, pokazać amerykański sposób myślenia, a jednocześnie postawić na frajdę z procesu wdrożenia i łatwość współpracy. Ponadto ważne było, aby nie odstawać całkowicie od obecnego wizerunku.

Rezultat
"Mits’ work is always appreciated by returning clients. Their workflow is seamless and they utilize tools to maximize their efforts. The team is flexible and effective in every aspect and is a positive extension to the client’s team."

Łukasz Karwacki

CEO, Co-Founder w Sunscrapers

Potrzebujesz podobnej realizacji?

Pomożemy zrealizować Twój pomysł, uzyskaj bezpłatną wycenę już w 2 dni robocze.

Zarezerwuj spotkanie icon Zarezerwuj spotkanie