CASE STUDY

Redesign opakowań systemu Smart Level Kubala

Projekt graficzny opakowań
Projekt graficzny opakowań klipsów i klinów do poziomowania płytek

Firma Kubala Sp. z o.o.

Potrzeba

Kubala to firma z ponad 30-letnim dośwaidczeniem na rynku narzędzi. Dynamiczny rozwój, wysoka jakość wytwarzanych produktów oraz nieustające wdrażanie innowacyjnych rozwiązań uplasowało firmę na pozycji jednego z liderów rynku narzędzi budowlanych ręcznych w kraju i zagranicą. W ramach współpracy mieliśmy okazję przeprowadzić redesign opakowań klipsów Smart Level oraz zaprojektowaliśmy logo Akademia Dobrej Praktyki Kubala.

Cele projektu

Głównym zadaniem realizacji projektu było unowocześnienie opakowań lini produktów, stworzenie spójnego zestawu produktów i wariantów dla spójnej prezentacji całej rodziny produktów Kubala. Przy kreowaniu wizerunku opakowań staraliśmy się pokazać, że Kubala dostarcza produkty najwyższej jakości dla najbardziej wymagających Klientów. Dodatkowo w ramach współpracy mieliśmy przyjemność zaprojektować logo do projektu dla wykonawócw Akademia Dobrej Praktyki Kubala. Wierzymy, że przy współpracy z Kubalą mamy wpływ na to, że oferowane przez nich produkty w najwyższym stopniu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

aplikacje internetowe Warszawa

Branding

  • Projekt opakowań linii produktów Smart Level
  • Zestaw ikon i ilustracji
  • Wizualizacje opakowań
  • Projekt logo
  • Wizualizacja logotypu na produktach
Strony internetowe Warszawa
Strony www Warszawa

Redesign

Pracę nad koncepcjami rozpoczęliśmy od zbadania potrzeb nowego opakowania i ustalenia, jakie informacje są najbardziej istotne dla odbiorców. Na starym opakowaniu możemy zauważyć, że wszystkie dane produktu rozmieszczone są bez większego zamysłu, a sama kolorystyka opakowania była za bardzo zbliżona do innych produktów z tej serii. Na pierwszy plan rzucało się w oczy logo producenta. W naszej propozycji pojawił się powiew świeżości. Rozmieszczenie informacji zostało precyzyjnie przemyślane. Najbardziej wyróżniona została nazwa serii oraz numer katalogowy produktu, po którym klienci mogą rozpoznać dany towar. Odświeżone i uspójnione zostały również ilustracje na lekki, przejrzysty liniowy styl. Z boku opakowania dodaliśmy przezroczyste półkole, dzięki któremu Klient może zobaczyć klipsy czy kliny przed zakupem. Każdy z produktów serii Smart Level posiada swój indywiudalny kolor, co postanowiliśmy bardziej zaackentować na opakowaniu, stosując go jako tło opakowania. Dzięki temu w łatwy sposób możemy odróżnić dany produkt.

Redesign opakowania Kubala Smart Level
Projekt graficzny opakowania klipsów do poziomowania płytek Kubala Smart Level

Rodzina produktów linii Smart Level

Seria Kubala Smart Level to specjalny sysetm do poziomowania płytek. Wśrórd produktów tej serii występują różne rodzaje klipsów oraz zestaw klinów. Wszystkie opakowania łączy jeden spójny layout, który opracowaliśmy do najmniejszych szczegółów w konsultacji z Kubalą. Podczas projektowania został postawiony nacisk na schludny i estetyczny wygląd, wyszczególniając najistotniejsze informacje.

Opakowania produktów linii Smart Level Kubala
Projekt opakowań produktów linii Smart Level Kubala
Projekt opakowań produktów linii Smart Level Kubala
Projekt opakowań produktów linii Smart Level Kubala
Projekt plakatu opakowania Smart Level Kubala

Zestaw ilustracji symbolizujących produkty

Na potrzeby nowych opakowań opracowaliśmy zestaw ilustracji, które odwzorowują wygląd produktów znajdujących się w opakowaniu oraz rysunki czysto instruktażowe. Prosty i estetyczny liniowy design sprawia, że ilustracje idealnie współgrają z pozostałymi elementami opakowania tworząc jedną całą spójność.

Zestaw ilustracji instruktażowych oraz produktów serii Smart Level

Projekt logo Akademia Dobrej Praktyki

Akademia Dobrej Parktyki Kubala to projekt dla wiodących wykonawców, producentów chemii budowlanej, specjalistów z zakresu budownictwa, nauczycieli i uczniów szkół zawodowych, aby poprzez osobisty kontakt wymieniać wiedzę, czerpać doświadczenie i rozwijać się.

Projekt logo Akademia Dobrej Praktyki Kubala

Logotyp Akademia Dobrej Praktyki Kubala składa się z symbolu graficznego - sygnetu oraz części typograficznej. Konstrukcja sygnetu zbudowana jest z dwóch elementów - dłoni oraz domu, który jest w nią wpisany. Dłoń symbolizuje pracę wykonywaną przez specjalistów z zakresu budownictwa, ich doświadczenie i profesjonalizm. Dom nawiązuje do wykonywanej działalności.

Geneza logo Akademia Dobrej Praktyki Kubala
Wizualizacja logo na produktach
Wizualizacja logo na produktach

Potrzebujesz wsparcia projektowego?

Napisz do nas, doradzimy i przygotujemy bezpłatną ofertę w ciągu 2 dni roboczych.

Strony internetowe Lublin

Something went wrong

Probably Charles broke something.
Please try again. Sorry!