CASE STUDY

Być jak Tony Stark w świecie kryptowalut

Strona www Warszawa
strony internetowe Warszawa, Lublin

ONEMILLION PROJECT

Potrzeba

Misją OneMillion jest popularyzacja, adaptacja i poszerzanie wiedzy na temat wykorzystania walut cyfrowych w codziennym życiu. Dokonują tego tworząc obszerny ekosystem, złożony z profesjonalnych podmiotów z branży kryptowalut, oprogramowania, marketingu oraz branży finansowej. OneMillion dostarcza użytkownikom unikalne narzędzia i niezbędną wiedzę do funkcjonowania w świecie cyfrowych walut. Innowacyjność działań oraz ogromny ich zakres wymogły na marce uspójnienie wizerunku oraz pokazanie odbiorcom w unikatowy sposób nie tylko czym marka OneMillion jest, ale także tym czym zamierza być.

Cele projektu

Podstawowym zadaniem projektu było stworzenie nowej strony internetowej: efektownej, zaawansowanej technologicznie i spójnej z tożsamością oraz charakterem OneMillion. Chcieliśmy wyróżnić markę jako kreatywnych innowatorów z wielkimi ambicjami. Zadaniem serwisu jest podkreślenie ogromu i rozmachu działań Klienta, zaciekawienie i zainintrygowanie - ma być niczym Tony Stark, ale w świecie kryptowalut. W trakcie prac doszliśmy również do wniosku o konieczności poddania liftingowi logo oraz usystematyzowaniu identyfikacji wizualnej marki. Chcieliśmy uniknąć niespójności i jeszcze mocniej podkreślić charakter OneMillion. Wraz z wizualnymi modyfikacjami konieczne stało się zapewnienie wsparcia kreatywnego we wszystkich bieżących działaniach promocyjnych marki w tym m.in. przygotowaniu materiałów do druku, materiałów video i animacji oraz grafik przeznaczonych do serwisów społecznościowych.

strony www Warszawa

Strona internetowa

  • Stworzenie unikatowego konceptu nawiązującego do charakteru marki
  • Wykorzystanie zaawansowanych technologii
  • Pokazanie rozmachu z jakim działa One Million
  • Spójność z identyfikacją wizualną marki
serwisy internetowe Warszawa

Branding

  • Lifting logo
  • Usystematyzowanie identyfikacji wizualnej
  • Wskazanie motywów wiodących
systemy zarządzanie treścią Lublin

Graphic support

  • Zapewnienie pełnej i systematycznej realizacji materiałów graficznych oraz do wykorzystania wewnętrznego
  • Stworzenie animacji na potrzeby filmów i social media
Strony internetowe Warszawa
Strony www Warszawa

Strona internetowa

Na etapie poznawania potrzeb Klienta zaproponowaliśmy trzy różne koncepcje kreatywne o różnym stopniu skomplikowania i pracochłonności. OneMillion szybko uświadomił nas o swoich ambicjach i rozmachu przedsięwzięcia wybierając najbardziej pracochłonną koncepcję trójwymiarowego ringu, rozszerzoną o wiele nowych pomysłów! W centrum modelu miało znaleźć się miasto do którego użytkownik może wejść i dowolnie go przemierzać. Pomysł był naprawdę ciekawy, ale i trudny do realizacji, zwłaszcza od strony optymalizacyjnej. Po kilku modyfikacjach konceptu postanowiliśmy spróbować.

Modele 3D Lublin, Warszawa

Testy wydajnościowe

W pierwszej kolejności umówiliśmy się na tzw Sprint Zero, który miał na celu sprawdzenie na jak dużo możemy sobie pozwolić. Przygotowaliśmy uproszczony model 3d i testowaliśmy pod kątem obciążeniowym różne przeglądarki.

Ring

Pozytywny test w sprincie zero zaowocował kolejnym etapem budowania docelowego modelu ringu OneMillion.

landing page Warszawa, Lublin

Rozbudowa serwisu

Koncepcja strony ewoluowała w trakcie prac. Efektowny landing page marki postanowiliśmy rozszerzyć i zbudować pełnowymiarową stronę internetową. W tym celu stworzyliśmy podstrony dla wszystkich elementów ekosystemu OneMillion, dodaliśmy blog oraz oddzielną stronę kontaktową.

landing page Lublin, Warszawa
strony internetowe
strony www Warszawa, Lublin
Identyfikacja wizualna Lublin, Warszawa

Logo OneMillion i jego założenia

Lifting logotypu wraz z z opracowaniem kompleksowej identyfikacji wizualnej

rebranding Warszawa, Lublin

Istotny problem, który występował w pierwotnej wersji logotypu to jego krój pisma. Jego wąska odmiana sprawiała, że wyglądał nieco przestarzale i był mało atrakcyjny dla odbiorcy docelowego. Przy projektowaniu postanowiliśmy wybrać geometryczny i nowoczesny krój pisma jakim jest “Zona Pro” w wersji SemiBold.

projektowanie logo lublin

Ostatnią istotną zmiana było zmodyfikowanie tagline’u. W pierwotnej wersji znaku był on umieszczony już poza całą konstrukcją znaku co sprawiało wrażenie przypadkowości i zmniejszało jego czytelność w przypadku bardzo małych rozmiarów. W odświeżonej wersji znajduje się on już w obszarze konstrukcji logotypu, dzięki czemu jest bardziej czytelny i zdecydowanie lepiej prezentuje się na materiałach graficznych.

Sklepy internetowe Warszawa

Logotyp OneMillion składa się z symbolu graficznego - sygnetu oraz częsci typograficznej. Konstrukcja sygnetu jest zaprojektowana na kształt pionowego okręgu, który symbolizuje ekosystem oparty na własnej walucie cyfrowej - MONx. Część typograficzną stanowi nazwa Marki oraz tagline. OneMillion to nie tylko największa na świecie świecie platforma handlowa,, to kompletny ekosystem różnych platform, dlatego też tagline został zaprojektowany w taki sposób, aby można było tworzyć kolejne wersje platform zachowująć spójność.

Projektowanie logotypów Lublin, Warszawa
Sklepy internetowe Warszawa
Tworzenie identyfikacji wizualnej Lublin
Identyfikacja wizualna Lublin
identyfikacja wizualna Warszawa
strony www Lublin, Warszawa

Support kreatywny i programistyczny

Lifting logotypu wraz z z opracowaniem kompleksowej identyfikacji wizualnej

Branding Identyfikacja wizualna Warszawa

Potrzebujesz wsparcia kreatywnego?

Jeśli spodobał Ci się sposób, w  jaki pracujemy, daj nam znać!
Z przyjemnością przygotujemy darmową wycenę,
którą otrzymasz w  ciągu 2 dni roboczych.

Strony internetowe Lublin

Something went wrong

Probably Charles broke something.
Please try again. Sorry!